Sobota 04. dubna 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pohybem ke zdraví!

03.04.2026 - Pohybem ke zdraví! - Parky zaplnily desítky lidí,...

Počasí

04.04.2026 - Sobota

Teplota: 12 / 4 - Oblačno

05.04.2026 - Neděle

Teplota: 20 / 5 - Oblačno

Klinika ORL bude mít nové prostory

17. září 2019 - 16:37

Zpět na seznam článků

Rekonstrukci FN Olomouc zahájila v pondělí

Klinika ORL bude mít nové prostory

Klinika ORL bude mít nové prostory zdroj foto: FNOL

Od pondělí 16. září obsadili část prostor Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Olomouc stavební dělníci. V jedné z nejstarších budov v areálu nemocnice byla zahájena modernizace ambulancí a poraden nacházejících se v suterénu a přízemí objektu. Rekonstrukci za bezmála čtyři miliony korun bez DPH potrvá zhruba čtyři měsíce.

Během této doby se personál i návštěvníci kliniky musejí připravit na omezení a nepříjemnosti vyplývající ze stavebních prací. „Plánovaná rekonstrukce ambulantních prostor naší kliniky pomůže vyřešit dlouhodobý nedostatek prostor pro vyšetřování nemocných. V průběhu let nebylo kde vyšetřovat pacienty nově vznikajících specializovaných poraden zaměřených například na chrápání či potíže s polykáním. Navíc počítáme i se zkvalitněním postgraduální přípravy pro naše lékaře díky tomu, že nám nové prostorové uspořádání umožní vznik paralelních poraden, kde bude vedle sebe ambulovat mladý lékař v přípravě k specializaci a zkušený ORL chirurg,“ vysvětluje účel zahajované přestavby přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Olomouc docent Richard Salzman.

Klinika ORL bude mít nové prostory zdroj foto: FNOL

Rekonstrukce se dotkne dvou pater budovy, v níž klinika známá pod zkratkou ORL sídlí. „V přízemí bude stávající vyšetřovna rozdělena z provozních důvodů na dvě samostatné a úpravami projde komunikační prostor k jednotlivým vyšetřovnám, sociální zařízení a lékařský pokoj. V suterénu vznikne ke stávajícím vyšetřovnám navíc jedna nová pro účely foniatrických vyšetření,“ popisuje modernizaci Otakar Spáčil z Odboru investic olomoucké fakultní nemocnice.

Klinika ORL bude mít nové prostory zdroj foto: FNOL

Stavební práce v prostorách kliniky budou znamenat dočasná omezení provozu a také průchodnosti stávajících ambulancí.

Největší zátěž s sebou ponesou bourací práce, které jsou plánovány na druhou polovinu září a také na půli listopadu. „Vzhledem k tomu, že v provozu bude pouze jedna ambulance, je třeba počítat se snížením počtu pacientů, kteří budou moci být ošetřeni v rámci ambulantní a konziliární činnosti. Prodlouží se čekací doby a nezbytnou komplikací bude také větší hluková zátěž a v určitých fázích rekonstrukce i vibrace. Zároveň prosíme ostatní kliniky o zvážení indikace jednotlivých vyžádaných vyšetření,“ upozorňuje primář Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jiří Hoza.           

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Klinika ORL bude mít nové prostory            zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Sedmdesát let vzniku SKI KLUBu Šumperk

Sedmdesát let vzniku SKI KLUBu Šumperk

Sedmdesát let lyžařského areálu Červenohorské sedlo

Umělecká díla Václava Hollara na poštovním aršíku

Umělecká díla Václava Hollara na poštovním aršíku

Spolupráce Vlastivědného muzea Šumperk a České pošty

Tajemství šumperské klášterní lékárny

Tajemství šumperské klášterní lékárny

V klášterním kostele Zvěstování Panny Marie

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.